Кръгла маса по повод 25-ата годишнина от 10 ноември 1989 г. срещна мнения и изследователски подходи под надслов „Поколението на промяната“. Организатор бе „Галъп интернешънъл“, а участници бяха Първан Симеонов, Петър Николов, Борис Попиванов, Тома Биков, Димитър Ганев, Евгений Кандиларов и Страхил Делийски.
Изпълнителният директор на „Галъп интернешънъл“ Първан Симеонов представи единствени по рода си ежемесечни данни от началото на 90-те години насам, както и равносметки за периодите преди и след 1989 г.
Димитър Ганев призова за нова кръгла маса, но този път за икономическите решения, за секторни реформи, защото това е основен дефицит в публичния дебат. Според Ганев са опасни постоянните внушения за необходимост от политически промени – настояванията за изборна реформа, нова конституция и т.н. Димитър Ганев е категоричен, че решенията на проблемите на страната са именно в икономиката.
Тома Биков от Института за дясна политика пък застана на противоположното мнение и напомни, че изборната система следва да произвежда стабилност. Биков нарече случилото се на 10-ти ноември 1989 г. революция и оспори термина преход.
Колегата му от Института за дясна политика Петър Николов от заяви, че в поколенско отношение преходната ситуация завършва едва сега – със смяната на поколението на 90-те в активния политически живот.
Евгений Кандиларов от Националния политически институт „Димитър Благоев“ се спря на левицата и нейните битки за историята в годините на прехода. По думите му левицата абдикира от тези битки.
Широка дискусия предизвикаха изказванията на Борис Попиванов от Института „Иван Хаджийски“ и Страхил Делийски от Софийския университет. Попиванов очерта подробно двата митологизирани дискурса: „червен“ и „син“ в последните 25 години, а Делийски посочи необходимостта от решения „с отворен код“, критикувайки непреодолимата роля на консуматорската идеология в днешни дни.