Годишникът на „Галъп интернешънъл“ – с подробни данни за общественото мнение за институции, актуални политически въпроси, икономика и т.н.
Книгата отбелязва 25-ата годишнна на агенцията. В това издание за пръв път ще намерите подробни данни за личното доверие в публичните фигури, както и изключително много глобални сравнителни изследвания и изследвания по международни теми.
Издател: Сиела
В 270 страници и стотици цветни фигури традиционният годишник на „Галъп интернешънъл“ е летопис, справочник и учебник едновременно.
Книгата отразява масовото мнение по основните теми, които вълнуваха обществото през 2015 г. – геополитическото противостоене, бежанската криза, терористичните действия, Украйна и Близкия изток, Гърция и Македония, проблемите с ромите, санирането, икономиката и банките, темите около изборите и националния референдум и много други. И този път книгата е подробна в представянето на доверието в институции, партии, личности, международни организации и ключови световни фактори. Годишникът предлага и подробни демографски разбивки от местните избори – в общините, където агенцията проведе екзитпол и паралелно броене.
Годишният обзор за 2015 г. бележи и 25-ата годишнина на „Галъп интернешънъл“. Книгата е базирана най-вече на ежемесечните, независими от външно финансиране, представителни за пълнолетното население на страната проучвания на общественото мнение, започващи от началото на 90-те години на XX век.
За първи път с такава подробност са включени и много световни и европейски сравнителни изследвания на УИН/„Галъп интернешънъл” (WIN/Gallup International Association) – водещата глобална асоциация на изследователски агенции.
Книгата и този път съдържа справочник с основни събития. Голяма част от данните са представени в подробен ретроспективен вид – от стотици последователни месечни изследвания. Базисната информация и изводи са преведени на английски език. В приложение са описани още много любопитни изследователски проекти на „Галъп интернешънъл“, намерили място в медиите през годината. Сред тези проекти е и глобалната книга на УИН/„Галъп интернешънъл” под общата редакция на българския екип.
Книгата хвърля мост към годишниците от 2013 и 2014 г. (които също могат да се намерят на пазара), както и към годишниците от началото на на 90-те години на XX век.